– Dirigentka –

lucia
bérešová
Email: luciberes@gmail.com
Youtube artgentumvocalensemble

Moja hudba je moja identita. 

Mgr. Lucia Bérešová, PhD., sa narodila na Slovensku, v Poprade, a aktuálne pôsobí v Barcelone. Ako dirigent debutovala vo veku 14 rokov so speváckym zborom v Šuňave. Absolvovala Prešovskú univerzitu, podiplomové  zbormajstrovské štúdiá na Akademii Muzycznej v Bydgoszczy a doktorské štúdiá v disciplíne dyrygentura na Akademii Muzycznej v Krakove v Poľsku. Je absolventkou dirigentských kurzov Conducting 21C v Eric Ericson International Choral Center v Stockholme v triede Lone Larsen a André de Quadros a zúčastnila sa na mnohých ďalších majstrovských dirigentských kurzoch v Európe.
Počas svojho pôsobenia ako dirigentka spolupracovala s rôznymi zbormi z celej Európy. Prednáša a robí workshopy na témy ako Kreativita v speváckych zboroch a Práca so seniorským speváckym zborom na Medzinárodných sympóziách speváckych zborov (Cantus Choralis Slovaca 2018), Muzyczne Zmagania Seniorów (Poland 2017, 2018), Akademia Muzyczna Seniora 2016 (Poland). Každoročne robí workshopy v Španielsku, v Poľsku a na Islande.
Aktuálne diriguje spevácke zbory: ArtGentum Vocal Ensemble, Cor Polifonic Sagrada Familia, Unio Coral Centre i Energia, Orfeo Joventut Terrassenca, Cor de Creu Roja de Barcelona a Singfonia de Barcelona. Pracuje ako dirigentka v Aula de Musica Masafrets v Mataro a Escola Pia de Terrassa.

So zbormi vytvorila projekty:
Musical of musicals, Remember (Rock-pop), Barroc, Water music, Catalan Music, Contemporari aeteri, Travelling together, Taste the Music, Opera vs Musical.

Tiež je dirigentkou Revoice International Vocal Ensemble, s ktorým absolvovala úspešné koncerty v celej Európe a ktorý je ambasádorským zborom Europa Cantat a EXPO Milano 2015.


V Roku 2012 získala ocenenie Ateneu za hudobnú kreativitu.

– Moje fotky –

– Kontakt na mňa –

Barcelona

 

luciberes@gmail.com